MENÜ

Archive for november, 2020

Selmeczi György előadása
2020. nov. 27.

Selmeczi György: A kortárs színpad zenés műfajai

Időpont: 2020. november 27-én 11.00
Helyszín: Online – Zoom link itt

Selmeczi György zeneszerző, karmester (Színházi- és Filmművészeti Egyetem, Budapest) a BBTE Advanced Fellowships programja támogatásával tart online előadást.

https://us02web.zoom.us/j/6972825591?pwd=c21xeExrZDJrMXQxa0pTdXlMYVFYQT09

Rendhagyó hangszerismeret óra: A hegedű és a brácsa
Meghívott: Fodor Lilla Dorottya hegedű- és brácsaművész
2020. nov. 25.

Rendhagyó hangszerismeret óra: A hegedű és a brácsa
Meghívott: Fodor Lilla Dorottya hegedű- és brácsaművész
Szervező: Fekete Miklós
Időpont: 2020. nov. 25, 12 óra
Link: Zoom link

Zenetudományi konferencia
2020. nov. 21. (szombat)

Magyar Tudomány Napja Erdélyben 19. fórum
Időpont: 2020. nov. 21. (szombat)
Szervezők: EME, I. szakosztály, Erdélyi Zenetudományi Munkaközösség
BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar

A ZENEMŰVÉSZETI KÉPZÉS ÚJ TEREI

Link: https://us02web.zoom.us/j/6972825591?pwd=c21xeExrZDJrMXQxa0pTdXlMYVFYQT09 

10.00 Zenetudományi konferencia
10.00 Csákány Csilla: Brassai Sámuel és Angi István: életutak, eszmék párbeszéde egy képzeletbeli kolozsvári zeneesztétika-műhelyben
10.20 Potyó István: A kolozsvári Római Katolikus Zeneiskola története (1919–1931)
10.40 Bodurian Ágota – Simény Beáta: Ötven éves a székelyudvarhelyi Dr. Palló Imre Művészeti Líceum
11.00 Hadnagy Melinda: Zeneelmélet kisiskolásoknak. Új utak az erdélyi művészeti szakoktatásban
11.20 Sófalvi Emese: Gyermek a Kolozsvári Magyar Opera színpadán

12.00 Körmendy Zsolt: Szentély vagy nevelési színtér?  A hangversenyterem a 21. században
12.25 Váradi Judit: Koncertpedagógia – a zenei élmény megteremtésének lehetősége
12.50 Toadere Dalma: Zenei mediáció a gyermekkoncerteken
13.10 Elekes Márta: Vajon ez már történelem? Gyermekkoncert kalandok egy filharmóniánál
13.30 Szabó Mária: A varázsfuvola gyermekekkel

14.00 Online könyvbemutató

Csákány Csilla (szerk.): MUSA prím. Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad, 2018.

Toadere Dalma: Mediere muzicală în concertul pentru copii. Editura MediaMusica, Cluj-Napoca, 2020.

A köteteket Sófalvi Emese méltatja.

Nyelvészet-, irodalom-, néprajz- és színháztudományi szekció

Link: https://us04web.zoom.us/j/7950713416?pwd=ZHFRQ05ET0MvWUpicVBUUWhGc1ovdz09

18.30 – Online könyvbemutató:

CERTAMEN VII. (szerk. Egyed Emese, Pakó László, Sófalvi Emese) bemutatása. Meghívottak: Biró Annamária felelős kiadó és a kötet szerzői, szerkesztői. A zenetudományi írások szerzői: Angi István, Herpay Ágnes, Horváth Bálint, Fancsali János, Fekete Miklós, Németh Zsombor, Péter Éva, Potyó István, Sófalvi Emese, Windhager Ákos.

19.30 – Hangverseny

Közreműködik a Ványolós család: Ványolós András,  Orsolya, András jr, István, Klára

  • Joannes Stadlmayr: Alma redemptoris mater
  • Anonimus: Laudate pueri Dominum a Kájoni kódexből
  • Johann Sebastian Bach: Esz-dúr prelúdium
  • Georg Philip Telemann: Gott lob ária
  • Johann Sebastian Bach: C-moll Sinfonia
  • Anonimus: Alma redemptoris mater Kájoni organo missale-jából
  • Heinrich Schütz: O Jesu nomen dulce
  • Anonimus: Angelus ad pastores ait a Kájoni kódexből

A rendezvény honlapja:

https://www.eme.ro/esemeny/-/tartalom/mtne-2020–zenetudomanyi-szekcio-270375

https://www.eme.ro/web/mtne/emetudnap2020

Országos Bibliaismereti Vetélkedő
az IKE és a BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar közös szervezésében
2020. november 7.

November 7-én került megrendezésre a 2020-as Országos Bibliaismereti Vetélkedő, amelyre 8 egyházmegye 14 fiatalja jelentkezett. A szervezők közül mindnyájan azon ügyködtünk, hogy az online térben is minél kreatívabbá, élvezhetőbbé tegyünk a versenyt. A vetélkedőt egy zoom-os találkozóval kezdtük, ahol először köszöntőt mondott Dr. Péter István, a BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar intézetigazgatója, egyetemi adjunktusa, majd Tussay Szilárd, az IKE ügyvezető igazgatója. Ezt áhitat követte, amelyet Baciu Marius ötödéves teológiai hallgató tartott. A jelentkezők bemutatkozása, majd kis eligazítás után következett az első feladat, ahol a résztvevőknek találós kérdéseket kellett kitalálniuk különböző bibliai személyekről. Ezt követően egy online kvíz során további megoldatlan feladatok vártak a versenyzőkre. S bár az idén egyénileg jelentkeztek, mégis sikerült minden feladatra gyorsan és ügyesen válaszolniuk.

Arról, hogy milyen volt számukra a verseny része, Ráduly-Baka Bíborka versenyző így vélekedik: „Igazából nem nagyon tudtam, hogy mire számítsak, mégis egy kellemes csalódás ért. Az elképzeléseimnél jobban éreztem magam a verseny alatt, tényleg egy nagyon jó hangulatot sikerült teremteni. Az első fele nagyon jól jött, kellett az a kis bemelegítés, bevezetés, hogy a kamera és a sok ismeretlen ember előtt ellazuljunk. A vetélkedő része pedig élvezhető volt és nem is annyira nehéz. Vonakodással jelentkeztem a versenyre, de úgy érzem, hogy kár lett volna kihagynom, mert egy jó tapasztalat volt, és jól éreztem magam! (és persze a felkészülés is sok pluszot adott)”

A feladatok befejezése után a versenyzőknek egy órás szünetük volt, amíg megtörtént a kiértékelés. Miközben az általuk irt szövegeket olvastuk, az volt az érzésem, hogy bár nem ismerjük személyesen a versenyzőket, mégis ez által közelebb kerültek hozzánk. Nem csak azért, mert a feladatokra pontosan válaszoltak, hanem azért is, mert nagyon sok érzelem átjött a szövegek által. Így szoros pontszámok alakultak ki, amit az eredmény is tükröz, ugyanis az első helyet Albert Szabolcs nyerte, a második helyre két lány került: Lukácsi Izabella és Gombár Aletta, a harmadik helyezettek pedig: Ráduly-Baka Bíborka és Sándor Deborah. Ezúttal is gratulálunk mindannyiuknak, nem csupán a nyerteseknek, hanem minden egyes résztvevőnek. Hiszen ahogyan a versenyen is hallhattuk, a résztevők mind győztesek, hiszen Isten igéjét tanulmányozták, ami reménységünk szerint mindannyiuk életében megerősítés, ugyanakkor bibliaismereti fejlődés volt. Én személy szerint köszönöm, hogy az idén is az OBV részese lehettem. Köszönöm a munkatársaknak, versenyzőknek, de leginkább Istennek. Akinek legyen dicsőség és hála ezért a napért!
Szerző: Földvári Deborah

Az idei év ugyan mást hozott programok szempontjából, mint amire eredetileg számítottunk, de ez nem állít meg bennünket abban, hogy megrendezzük az Országos Bibliaismereti Vetélkedőnket – habár kicsit más formában, mint eddig.

📅 Hol és mikor?
Az Országos Bibliaismereti Vetélkedő 2020-as kiadására online kerül sor november 7-én, az IKE és a BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar közös szervezésében.

🧑‍🎓 Kik jelentkezhetnek?
Idén egyéni jelentkezéseket várunk olyan 14-18 éves* fiataloktól, akik szeretnének közelebb kerülni a bibliai történetekhez, hogy ne csupán az információk egymásutániságát lássák bennük, hanem megértsék és befogadják azokat.
*konfirmált fiatalok – a 2020/2021-es tanévben érettségiző fiatalok

📝 Jelentkezés
Regisztrálni a következő űrlap kitöltésével tudsz: https://forms.gle/beNHKYWUM14VoKYw6
Kérünk, hogy figyelmesen olvasd el a kérdéseket, és pontos adatokat adj meg az egyes mezőkben. Különösen figyelj arra, hogy az e-mail címedet pontosan írd le, hiszen ide küldjük ki az összeállított anyagrészt.

📚 Hogyan zajlik?
A tanulandó anyagrész kiküldésére egy hét múlva kerül sor a jelentkezésnél megadott e-mail címre, majd november 3-án arra is fény derül, hogy milyen felületen zajlik a vetélkedő.

⏱️ Határidő
Jelentkezni november 2-ig lehet, viszont a 100. regisztrációnál lezárjuk a jelentkezési lehetőséget.

🧐 Miért jelentkezz?
A tanulandó anyagrész által közelebb kerülsz a bibliai történetekhez, megismered a karaktereket, akik követendő vagy épp elvetendő példát mutatnak számodra. Emellett pedig az első három helyezést elért jelentkező megelőlegezett felvételit nyer a kolozsvári BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Karra, illetve lehetősége nyílik az egyetemen belül a vallástanári szak mellett bármilyen más szak felvételére, ennek összegét magánösztöndíjként támogatja a BBTE Református Tanárképző és Zeneművészeti Kar, valamit igény szerint bentlakást is biztosítanak.

🙋 Felmerülő problémák esetén
Amennyiben kérdésed van, keress bennünket az ike@ike.ro e-mail címen, az IKE facebookján üzenetben, vagy munkanapokon 10 és 16 óra között a 0744-670-769 telefonszámon.

Archívum

Kategóriák

Meta