A népdaltól Bartókig – koncert

2018, március 28.,  szerda 18:30

Fellépnek a BBTE Református Tanárképző kar zenepedagógia szakirányos diákjai

Műsoron:

Népdalok, J. Van Eyck, J.S. Bach, G. P. Telemann, G. F. Haendel, D. Scarlatti, W. A. Mozart, L. van Beethoven, Giovanni Battista Pergolesi, Robert Schumann, F. Chopin és Bartók Béla művek

Irányító tanárok: Drd. Jordán Éva, Majó Zoltán, dr. Balla László, dr. Miklós Noémi

A Református Tanárképző Kar nyilvános házikoncertje

Nyilvános házikoncertet tartottak március végén, a kolozsvári Györkös Mányi Albert Emlékházban, a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Karának zenepedagógiai szakirányos diákjai és tanáraik. Műsorukban az autentikus népdaloktól kiindulva, a preklasszikus, klasszikus és romantikus zeneirodalom nagy mestereinek művein keresztül jutottak el Bartók Béla népdalfeldolgozásaihoz. A zenei-zenetanári pályájuk kezdetén levő diákok mellett a jelenlevők meghallgathatták három tanáruk, Jordán Éva operaénekes, Miklós Noémi csemballó-orgona-zongoraművész, és Majó Zoltán furulyaművész muzsikálását is.