MENÜ
HUEN

Lelkésztovábbképző és Bolyai Nyári Egyetem Protestáns Vallástanárok számára – 2019. július 22-26.

Az idén a festői Parajdon tartjuk a nyári továbbképzőt július 22-26. között „A CSELEKVÉS ALAPÚ TANÍTÁS, KÜLÖNÖS TEKINTETTEL A KONFIRMÁCIÓI ELŐKÉSZÍTŐRE” címmel.

A vallástanárok az alábbi linken jelentkezhetnek a Bolyai Nyári Akadémiára: http://rmpsz.ro/hu/h/107/xxvii.-bolyai-nyari-akademia-2019.-julius-727.

A lelkipásztorok a programot megtalálják az OLTT akkreditált képzései között, és az alábbi címen jelentkezhetnek: pusoksarolta@rt.ubbcluj.ro

Szervező: Babes-Bolyai Tudományegyetem, ReformátusTanárképző Kar

Társszervezők: Erdélyi Református Egyházkerület Lelkészértekezlete és Pedagógiai Intézete, és a Romániai Magyar Pedagógus Szövetség

Helyszín: Parajd, Urbán Andor Református Konferencia és Üdülő Központ

Időpont

Július 22- Hétfő

Július 23- Kedd

Július 24- Szerda

Július 25- Csütörtök

Július 26- Péntek

8.00

9.00

Reggeli

Reggeli

Reggeli

9.00

9.15

Áhítat

Áhítat

Áhítat

9.15

11.00

Buzogány Dezső:

Hitvallás és tanítás egyháztörténeti hosszmetszetben

Tanulmányikirándulás – (fakultatív)

PüsökSarolta:

A hit, mint hármas kötél (értelem, érzelem és akarat)

Balla Ibolya:

A nevelés formális és kevésbé formális alkalmai az ószövetségi és intertestamentális kor zsidó irodalmában

11.00

11.30

Szünet

Szünet

Szünet

11.30

13.15

Miklya- Luzsányi Mónika:

Cselekvés alapú tanulás I.

Tanulmányikirándulás – (fakultatív)

Kun Mária: Tapasztalatok, cselekedetek szerepe az istenkép kialakulásában és fejlődésében

Lukács Olga: Mediálási lehetőségek (konfliktuskezelés) a vallásórás diákok körében

13.30

15.00

Érkezés, regisztráció

Ebéd

Ebéd

Ebéd

15.00

16.45

PéterÉva:

Játékos énektanítás a vallásórán, gyerekistentiszteleten, vasárnapi iskolán

Miklya- Luzsányi Mónika:

Cselekvés alapú tanulás II.

Tanulmányikirándulás – (fakultatív)

Péter István: A gyülekezet közösségi kultúrájának identitásformáló ereje a konfirmandus csoportok esetében

Összegzés

16.45

17.00

Szünet

Szünet

17.00

18.45

Ünnepélyes megnyitó

Miklya- Luzsányi Mónika:

Cselekvés alapú tanulás III.

Kun Mária és Püsök Sarolta: Konfirmandustáborok, alternatív programok

19.00

20.00

Fogadás

Vacsora

Vacsora

20.00

21.30

Módi Kinga: Élménypedagógiai módszerek a vallástanításban I.

Beszélgetés

Módi Kinga: Élménypedagógiai módszerek a vallástanításban I.

Balla Ibolya:

Kitekintés más református egyházak konfirmációi előkészítési szokásaira