Dr. Gudor Botond
– egyetemi adjunktus

Elérhetőség: gudor.botond@ubbcluj.ro

Tudományos fokozat, egyetemi beosztás: dr., egyetemi adjunktus

Oktatott tárgyak: protestáns egyháztörténet, Neveléstörténet, Egyházmegyei és egyházkerületi levéltárak, Erdélyi protestantizmus a 18.-19 században.

Tanulmányok, szakmai továbbképzések, ösztöndíjak:

Tézis: A Román Görög-katolikus Egyház XX. századi története. Ekkleziológiai és ökumenikus perspektívák. (Témavezető: Dr. Gállfy Zoltán teológiai tanár)

Tézis: Az erdélyi jezsuita missziók 1601-1606 között a rend levelezése alapján (Témavezető: Dr. Tonk Sándor professzor)

1999: Középkori és Újkori tanulmányok, MA (studii aprofundate – részletes tanulmányok) diplomájának megszerzése.

Tézis: A jezsuita missziók képe az erdélyi protestantizmusban 1601-1606 között. (Témavezető: Dr. Tonk Sándor professzor)

Tézis: Theological Influences in Transylvania during the First Part of the Eighteenth Century in the Process of Academic Pilgrimage: the Case of Bod Péter and the University of Leiden. (Témavezető: Dr. Wim Janse teológiai professzor)

Disszertáció címe: Péter Bod’s historiography: Church, Theology and Culture in the Middle of Eighteenth Century in Transylvania. (Témavezető: Dr. Iacob Mârza professzor)

Szakmai tapasztalatok:

Vendégelőadások

Konferenciák és rendezvények:

Link www.forumhistoriae.sk/podujatia/42.doc

Link www.irticonference.org/Print_version_website.pdf, www.irticonference.org/

Szerkesztői tevékenység

Érdeklődési körök/ kutatási területek

Kutatási grantok:

A felvilágosodás politikai diskurzusa Erdélyben / Centrul de Cercetare Iuliu Maniu, Gyulafehérvár, Laura Stanciu, Pompiliu Teodor és Iacob Mârza partnerekkel/

Az erdélyi  felvilágosodás szemantikája (Semantică politică iluministă în Transilvania) Laura Stanciu, Pompiliu Teodor és Iacob Mârza partnerekkel

ANCS- nr. 10202 din 21.09. 2009 : Grant: A 18. századi erdélyi  történetírás és egyháztörténetírás paradigma változásai. A korai erdélyi felvilágosodás kutatása (Schimbarea de paradigmă din istoriografia laică şi ecleziastică în Transilvania secolului al XVIII-le Cercetarea preiluminismului și istoriografiei transilvănene)

Egyéni kiadványok, cikkek:

12 könyv, 6 fejezet, 51 tanulmány szakmai kiadványokban, 21 szakmai konferencia részvétel.

Tagságok

Egyházi szervezetek, egyesületek